(...) wyobraźcie sobie kałuże, która budzi się któregoś ranka i myśli: "Ach, w jakim interesującym świecie żyję! W jakiej interesującej dziurze się znajduje! Pasuje do mnie jak ulał. Pasuje tak dobrze, że musiała być stworzona spejcalnie dla mnie." Ta myśl jest tak przekonująca, że nawet kiedy słońce wznosi się na niebie, powietrze się ogrzewa, a kałuża staje się coraz mniejsza, ciągle jest głęboko przekonana, że wszystko będzie w porządku, ponieważ świat powstał po to, by ona mogła istnieć, i dla niej został zbudowany, więc gdy wreszcie sama wyparowuje i znika, jest to dla niej dużym zaskoczeniem. Myślę, że wszystcy powinniśmy mieć to na uwadze.
Powyżej zamieszczony fragment tekstu to wypowiedź Douglassa Adamsa, pisarza i kpiarza, autora powieści pt. Autostopem przez Galaktykę. Słuchowistko radiowe pod tym tytułem a później książka pod tym tytułem i serial telewizyjny pod tym tytułem cieszyły się kiedyś dużą popularnością. Koncern IBM swój komputer szachowy nazwał Deep Thought, na cześć maszyny występującej w wymienionej powieści. Autor książki posiada asteroidy noszące jego imie w liczbie dwóch, nagrodę literacką nosząco jego imie w liczbie jeden i różne podobne dobra. Pisarz biolog Richard Dawkins dedykował mu książkę pt Bóg urojony, Adams był bowiem również cenionym ateistą.
(...) wyobraźcie sobie sytuację, w której dwójka rodziców przygotowuje się do przyjścia na świat ich wymarzonego dziecka. Urządzają mu pokój, kupują smoczki, plastikowe butelki o dziwnych kształtach i pieluchy. Ściany pokoju malują na biało, a jako narzuta na łóżeczko ma służyć seledynowo - miętowy kocyk. W końcu dziecko rodzi się. Różne mogą być jego reakcje na zastaną rzeczywistość. Jednakże, jeśli seledynowy kocyk, białe buciki i syrop na kolki uzna za niewyobrażalnie piękne dzieło przypadku, a swoich rodziców za doraźne przekaźniki tych impulsów - musimy stwierdzić, że coś tu jest nie tak. Czy ktoś, prócz mnie widzi tę szramę, biegnącą przez pokolenia..?
Powyżej przedstawiłem fragent swojego tekstu, napisanego w podobnym duchu. By było śmiesznie i symetrycznie.
I jeszcze jedno. Jeśli w wyszukiwarkę G wpiszemy hasło "Wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę" - wyskoczy nam liczba 42. W ten sposób firma G czci pamięć po kałuży, która wypowiadała się na różne tematy i która zmarła na zawał w 2005 r.